16FW250032B
Description
FLAT WASHER, NYLON, BLACK, .257
DataSheet
16FW250032B PDF
Part Status:Active
Type:Flat
Thread/Screw/Hole Size:1/4"
Diameter - Inside:0.257" (6.53mm)
Diameter - Outside:0.500" (12.70mm) 1/2"
Thickness:0.032" (0.81mm)