17M16DIN34815
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FLAT WASHER, NYLON, NATURAL, 17.
Catalog
Washers
DataSheet
17M16DIN34815 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:-
Thread/Screw/Hole Size:-
Diameter - Inside:0.669" (17.00mm)
Diameter - Outside:1.181" (30.00mm)
Thickness:0.118" (3.00mm)