16M70074500
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FLAT WASHER, 70.00MM ID, M64 SCR
Catalog
Washers
DataSheet
16M70074500 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics, M
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Flat
Thread/Screw/Hole Size:M64
Diameter - Inside:2.756" (70.00mm)
Diameter - Outside:2.933" (74.50mm)
Thickness:0.197" (5.00mm)