SPM5015T-1R5M-CA
Description
FIXED IND 1.5UH 4.7A 43.7 MOHM
DataSheet
SPM5015T-1R5M-CA PDF
Type Description
Series:SPM-CA
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Iron Powder
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.7 A
Current - Saturation (Isat):5.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):43.7mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)