PG0936.452NLT
Description
FIXED IND 4.5UH 22A 2.9 MOHM SMD
DataSheet
PG0936.452NLT PDF
Type Description
Series:PG0936NL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:4.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):22 A
Current - Saturation (Isat):22A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.9mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.689" L x 0.657" W (17.50mm x 16.70mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)