CDRH127NP-820MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 82UH 1.95A 160 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDRH127NP-820MC PDF
Type Description
Series:CDRH127
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:82 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.95 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):160mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)