LQW04AN39NH20D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 39NH 150MA 1.5 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LQW04AN39NH20D PDF
Type Description
Series:LQW04
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:39 nH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):150 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.5Ohm Max
Q @ Freq:19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:3.5GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0302 (0804 Metric)
Supplier Device Package:03015 (0804 Metric)
Size / Dimension:0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)