RLB9012-471KL
Description
FIXED IND 470UH 680MA 1.1 OHM TH
DataSheet
RLB9012-471KL PDF
Type Description
Series:RLB9012
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:470 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):680 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.1Ohm Max
Q @ Freq:20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:1.9MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):0.480" (12.20mm)