LQW15AN2N4D10D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.4NH 1A 27 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LQW15AN2N4D10D PDF
Type Description
Series:LQW15
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:2.4 nH
Tolerance:±0.5nH
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):27mOhm Max
Q @ Freq:25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:14GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FIXED IND 330NH 9A 7.3 MOHM SMD