CD54NP-180MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 18UH 1.23A 150 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CD54NP-180MC PDF
Type Description
Series:CD54
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:18 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.23 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):150mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.191" (4.85mm)