P3519R-331K
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 330NH 3.97A 19 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
P3519R-331K PDF
Type Description
Series:P3519R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):3.97 A
Current - Saturation (Isat):7.52A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):19mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)