MLG0603P4N7ST000
Description
FIXED IND 4.7NH 350MA 400 MOHM
DataSheet
MLG0603P4N7ST000 PDF
Type Description
Series:MLG-P
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:4.7 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):350 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):400mOhm Max
Q @ Freq:14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:5.5GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500 MHz
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)