ISC1210BNR12M
Description
FIXED IND 120NH 630MA 200 MOHM
DataSheet
ISC1210BNR12M PDF
Type Description
Series:ISC-1210
Package:Bulk
Material - Core:Iron Powder
Inductance:120 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):630 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):200mOhm Max
Q @ Freq:40 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:500MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25.2 MHz
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)