SP1812-183H
Description
FIXED IND 18UH 613MA 680 MOHM
DataSheet
SP1812-183H PDF
Type Description
Series:SP1812
Material - Core:Ferrite
Inductance:18 µH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):613 mA
Current - Saturation (Isat):486mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):680mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)