S1812R-562F
Description
FIXED IND 5.6UH 447MA 1 OHM SMD
DataSheet
S1812R-562F PDF
Type Description
Series:S1812R
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:5.6 µH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):447 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:40MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)