CDRH73NP-331MC-B
Description
FIXED IND 330UH 280MA 2.62 OHM
DataSheet
CDRH73NP-331MC-B PDF
Type Description
Series:CDRH73
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):280 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.62Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)