VLF504012MT-150M
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 1.08A 320 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
VLF504012MT-150M PDF
Type Description
Series:VLF-M
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.08 A
Current - Saturation (Isat):1.01A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):320mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.157" W (5.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)