ISC1812ES150K
Description
FIXED IND 15UH 252MA 1.1 OHM SMD
DataSheet
ISC1812ES150K PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Iron Powder
Inductance:15 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):252 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.1Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:18MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)