SLF12575T-150M4R7-PF
Description
FIXED IND 15UH 5A 22.1 MOHM SMD
DataSheet
SLF12575T-150M4R7-PF PDF
Type Description
Series:SLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5 A
Current - Saturation (Isat):4.7A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):22.1mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.309" (7.85mm)