DR127-150-R
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 5.03A 24.7 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
DR127-150-R PDF
Type Description
Series:DR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5.03 A
Current - Saturation (Isat):9.66A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):24.7mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)