VCMT063T-1R5MN5T
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1.5UH 10.5A 12.5MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
VCMT063T-1R5MN5T PDF
Type Description
Series:VCMT063T
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Metal
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):10.5 A
Current - Saturation (Isat):9A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):12.5mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)