
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH, LC Type |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 84 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 36Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 79.6kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 440kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.374" (9.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LHLC08NB123J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 535MA 280 MOHM
FIXED IND 150NH 1.2A 100 MOHM TH
FIXED IND 3.6NH 0.1NH 500MA 200M
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 70POS 2.54MM
FIXED IND 12MH 84MA 36 OHM TH