
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MS75088 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 535 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 280mOhm Max |
| Q @ Freq: | 44 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 92MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MS75088-6ST is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 1.2A 100 MOHM TH
FIXED IND 3.6NH 0.1NH 500MA 200M
FIXED INDUCTOR 3.6NH 0402
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
CNTRL LIQ LEV 110/220VAC DINRAIL
FIXED IND 2.7UH 535MA 280 MOHM