0402HM-230EKTS
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 23NH 310MA 300MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
0402HM-230EKTS PDF
Type Description
Series:0402HM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:23 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):310 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):300mOhm
Q @ Freq:25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:3.8GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)