NLV25T-R18J-PF
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 180NH 460MA 400 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
NLV25T-R18J-PF PDF
Type Description
Series:NLV-PF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:180 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):460 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):400mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:500MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:25.2 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)