MBH6045C-1R5NB=P3
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1.5UH 4.4A 19.5 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MBH6045C-1R5NB=P3 PDF
Type Description
Series:MBH6045C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):4.4 A
Current - Saturation (Isat):4.7A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):19.5mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)