B82141A1472J000
Description
FIXED IND 4.7UH 530MA 360 MOHM
DataSheet
B82141A1472J000 PDF
Type Description
Series:SBC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):530 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):360mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:60MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)