DRA127-681-R
Description
FIXED IND 680UH 736MA 1.15 OHM
DataSheet
DRA127-681-R PDF
Type Description
Series:DRA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:680 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):736 mA
Current - Saturation (Isat):1.33A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.15Ohm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)