MLG0603S62NHTD25
Description
FIXED IND 62NH 50MA 3.3 OHM SMD
DataSheet
MLG0603S62NHTD25 PDF
Type Description
Series:MLG
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:62 nH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):50 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.3Ohm Max
Q @ Freq:5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:1.1GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)