LB3218T330K
Description
FIXED IND 33UH 215MA 750 MOHM
DataSheet
LB3218T330K PDF
Type Description
Series:LB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:-
Inductance:33 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):215 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):750mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:15MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Package / Case:1207 (3218 Metric)
Supplier Device Package:1207 (3218 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)