NLV32T-220J-EFD
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 110MA 3.7 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
NLV32T-220J-EFD PDF
Type Description
Series:NLV-EFD
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):110 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.7Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:20MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)