IMC1812RQ221K
Description
FIXED IND 220UH 100MA 10 OHM SMD
DataSheet
IMC1812RQ221K PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):100 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):10Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:4MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)