S1210R-152H
Description
FIXED IND 1.5UH 532MA 570 MOHM
DataSheet
S1210R-152H PDF
Type Description
Series:S1210R
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):532 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):570mOhm Max
Q @ Freq:40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:110MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Size / Dimension:0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)