CPI0806J4R7R-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 1.1A 300 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CPI0806J4R7R-10 PDF
Type Description
Series:CPI
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:-
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):300mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Supplier Device Package:0806 (2016 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)