AIRD-06-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 11.4A 5 MOHM TH
DataSheet
AIRD-06-3R3M PDF
Type Description
Series:AIRD-06
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):11.4 A
Current - Saturation (Isat):58A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5mOhm Max
Q @ Freq:15 @ 50kHz
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.827" Dia (21.00mm)
Height - Seated (Max):0.827" (21.00mm)