0830CDMCCDS-100MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 10UH 4.5A 72 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
0830CDMCCDS-100MC PDF
Type Description
Series:0830CDMCC/DS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:Metal
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.5 A
Current - Saturation (Isat):5.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):72mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.319" L x 0.307" W (8.10mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)