1264EY-101M=P3
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 100UH 900MA 460 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
1264EY-101M=P3 PDF
Type Description
Series:DG6050C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):900 mA
Current - Saturation (Isat):1.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):460mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)