PM5432.822NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
IND COMP AECQ 6060 8.2UH 8.0A
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PM5432.822NLT PDF
Type Description
Series:PA5432.XXXNLT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):26.4mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:16MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)