RLB0913-223K
Description
FIXED IND 22MH 80MA 56 OHM TH
DataSheet
RLB0913-223K PDF
Type Description
Series:RLB0913
Package:Tray
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):80 mA
Current - Saturation (Isat):30mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):56Ohm
Q @ Freq:30 @ 79.6kHz
Frequency - Self Resonant:100kHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)