NRH3010T470MNV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FIXED IND 47UH 250MA 2.46 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
NRH3010T470MNV PDF
Type Description
Series:NR, H Type
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):250 mA
Current - Saturation (Isat):250mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.46Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:17MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)