MPIA4020V2-1R5-R
Description
FIXED IND 1.5UH 5A 30 MOHM SMD
DataSheet
MPIA4020V2-1R5-R PDF
Type Description
Series:MPIA40-V2
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:Metal Composite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5 A
Current - Saturation (Isat):6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):30mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:45MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)