TYA4020330M-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
FIXED IND 33UH 700MA 850 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
TYA4020330M-10 PDF
Type Description
Series:TYA4020
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Metal
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):1.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):850mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)