P3519R-181J
Description
FIXED IND 180NH 4.62A 10 MOHM
DataSheet
P3519R-181J PDF
Type Description
Series:P3519R
Material - Core:Ferrite
Inductance:180 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):4.62 A
Current - Saturation (Isat):10.18A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):10mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)