AISC-0805HQ-22NJ-T
Description
FIXED IND 22NH 1.2A 100 MOHM SMD
DataSheet
AISC-0805HQ-22NJ-T PDF
Type Description
Series:AISC-0805HQ
Material - Core:Ceramic
Inductance:22 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):1.2 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):100mOhm Max
Q @ Freq:80 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:2GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):0.060" (1.52mm)