ELL-8TP681MB
Description
FIXED IND 680UH 430MA 1.3 OHM
DataSheet
ELL-8TP681MB PDF
Type Description
Series:P
Material - Core:-
Inductance:680 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):430 mA
Current - Saturation (Isat):300mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.3Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard, Corner Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)