BWCS001207073N9H00
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.9NH 840MA 66MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BWCS001207073N9H00 PDF
Type Description
Series:BWCS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:3.9 nH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):840 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):66mOhm Max
Q @ Freq:19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.047" L x 0.028" W (1.19mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.66mm)