L-15W82NJV4E
Manufacturer
Johanson Technology
VIGOR # :
Description
FIXED IND 82NH 500MA 320 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
L-15W82NJV4E PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ceramic
Inductance:82 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):500 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):320mOhm Max
Q @ Freq:60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:1.35GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:150 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CDRR75NP-101MC
CDRR75NP-101MC
FIXED IND 100UH 830MA 315 MOHM
15222C
15222C
FIXED IND 2.2UH 15A 4.2 MOHM TH
5800-153-RC
5800-153-RC
FIXED IND 15MH 61MA 37.5 OHM TH
L-15W82NJV4E
L-15W82NJV4E
FIXED IND 82NH 500MA 320 MOHM
IT124 DIE
IT124 DIE
HIGH VOLTAGE, SUPER BETA, MONOLI
MP5Y-44
MP5Y-44
PULSE METER PV 100-240V
S0402-33NH1D
S0402-33NH1D
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM