SBC9-332-221
Description
FIXED IND 3.3MH 220MA 5.68 OHM
DataSheet
SBC9-332-221 PDF
Type Description
Series:SBC
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):220 mA
Current - Saturation (Isat):480mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5.68Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical Cylinder
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):0.610" (15.50mm)