MBH7045C-220MA=P3
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 1.9A 73.2 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MBH7045C-220MA=P3 PDF
Type Description
Series:MBH7045C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.9 A
Current - Saturation (Isat):1.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):73.2mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)