B78148E1473J009
Description
FIXED IND 47UH 950MA 105 MOHM TH
DataSheet
B78148E1473J009 PDF
Type Description
Series:BC
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):950 mA
Current - Saturation (Isat):870mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):680mOhm Max
Q @ Freq:40 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant:8MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)